۱۶شکارچی متخلف در کامیاران دستگیرشدند

[ad_1]

ایسنا/کردستان سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کامیاران گفت:در یک ماه اخیر۱۶ متخلف شکار و صید در مناطق و زیستگاه های طبیعی این شهرستان توسط محیط بانان دستگیر و خلع سلاح شدند.

سامان سیفی امروز(۱۵آذر) گفت:در یک ماه اخیر۱۶ متخلف شکار و صید در مناطق و زیستگاه های طبیعی شهرستان کامیاران توسط محیط بانان دستگیر و خلع سلاح شدند.

وی ادامه داد: از این شکارچیان 11 قبضه اسلحه شکاری که سه قبضه از این تعداد غیر مجاز بود و چندین مورد از ادوات شکار صید دیگر؛ کشف و ضبط گردیدکه با صورتجلسه موارد توسط واحد حقوقی تمامی متخلفان جهت انجام مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شده اند.

وی یادآور شد: با توجه به فرا رسیدن فصل سرما و حضور حیات وحش در مناطق پایین دست و حاشیه روستاها، متاسفانه عده ای از افراد سودجو و فرصت طلب اقدام به شکار حیات وحش می کنند.

وی تصریح کرد: به جهت پیشگیری از تخلفات شکار غیر مجاز و هر گونه تهدید حیات وحش، محیط بانان با حضور مستمر در منطقه و از طریق گشت های شبانه روزی وگشت پیاده و خودرویی، زیستگاه های حیات وحش را مورد رصد و پایش مستمر قرار می دهند.

وی افزود: خوشبختانه همکاری خوبی از سوی دوستداران حیات وحش در جهت شناسایی و معرفی شکارچیان غیرمجاز وجود داشته و جا دارد از همکاری و مشارکت جوامع محلی و همیاران محیط زیست تقدیر تشکر نمایم و از تمامی شهروندان عزیز نیز درخواست داریم در صورت مشاهده هر گونه تخلف شکار، صید، زنده گیری و نگهداری حیات وحش، مراتب را به یکی از اداره محیط زیست شهرستان یا سامانه تلفنی 1540 اطلاع دهند.

سیفی با هشدار به متخلفان شکار و صید و متجاوزان به عرصه‌های طبیعی و مناطق حفاظت شده اظهارکرد: به‌طور قطع محیط بانان و یگان حفاظت محیط زیست شهرستان کامیاران با هر گونه تخلف شکار و شروع به شکار و تعرض به عرصه‌های تحت مدیریت برخورد جدی و قانونی خواهد داشت.

انتهای پیام

[ad_2]
مهمترین خبرهای اجتماعی

مطلب پیشنهادی

حملات تروریستی در افغانستان در راستای اهداف رژیم صهیونیستی انجام می شود

[ad_1] سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در مزارشریف با اشاره به حملات تروریستی اخیر تاکید کرد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.