قیمت و مشخصات فن کندانسور سردخانه

کمپرسور یخچال باید در دمایی بین 18 تا 27 درجه سانتی گراد به فعالیت خود ادامه دهد و اگر یخچال را در محیطی گرم تر از این دما قرار دهید باعث داغ شدن موتور یخچال میشود.

موتور فن کندانسور یخچال

خازنهای موجود در کمپرسور با استفاده از یک پایه الکتریکی به کمپرسور نصب شدهاند که سوختن آن عملکرد فن را با اختلال روبه رو میکند.

فن کندانسور یخچال اسنوا

هنگامی که فشار مکش سیستم کاهش یابد، نسبت فشرده سازی افزایش می یابد و دمای تخلیه بالاتری را منجر می شود.

موتور فن کندانسور یخچال سامسونگ

دمای متراکم شدن بالاتر همراه با دمای مکش افزایش یافته می تواند منجر به دمای تخلیه بیش از اندازه ای شود که باعث تشدید تجزیه روغن می شود.

کندانسورها می توانند یک یا دو مرحله ای باشند که نوع دو مرحله ای راندمان بالاتری دارد و گرانتر است.

فن کندانسور یخچال بکو

این کندانسورها که معمولاً برای استخرها و کندانسورهای لوله کشی شده برای جریان آب شهر استفاده می شوند ، به سرویس و نگهداری منظم نیاز دارند.

خرید فن کندانسور یخچال الکترواستیل

کندانسورهای هوایی شبیه یک شبکه توری در پشت یخچال وجود دارند و به رنگ سیاه میباشند. کندانسور شبکه های توری شکل در قسمت پشت يخچال که به رنگ مشکی است.

Th᠎is h as been cre᠎at᠎ed by G​SA Content Genera tor ᠎DEMO.

تعمیر فن کندانسور

علت سرما نداشتن یخچال میتواند درست کار نکردن فن باشد که از نیم سوز بودن موتور فن، به درستی نچرخیدن فن باشد که ممکن است از کثیف یا شکسته شدن پروانه های آن بر اثر پوسیدگی باشد.

تعویض فن کندانسور کولر گازی

جریان هوا در یک کندانسور هوایی ممکن است به صورت طبیعی، یا به وسیله فن یا دمنده انجام شود. با تمیز کردن کندانسور یخچال، یخچال عملیات سردسازی را بهدرستی انجام داده و به کمپرسور یخچال فشار وارد نمیشود.

موتور فن کندانسور اسپلیت

با خواندن این مقاله می توان دریافت که دلایل مختلفی برای داغ شدن کمپرسور یخچال وجود دارد، وقت آن رسیده است که راه حل هایی را برای رفع این مشکل پیدا کنید. Art icle w᠎as g᠎enerat ed by GSA C ontent᠎ Generator​ Demoversion.

از طریق سامانه ضمانت برگشت پول ایسام، کالای خریداری شده را دقیقاً با همان مشخصات تحویل میگیرید. این هوا از طریق دریچههای هوا وارد موتور میشود، اما اگر دریچههای هوا در اثر گرد و غبار گرفته باشند فن کندانسور وظیفهی سنگینتری روی دوشش میافتد و برای آن که کندانسور را بیشتر خنک کند مجبور به روشن بودن بیشتر میشود.

قیمت فن کندانسور کولر گازی سامسونگ

گاز را بفرستد نمی تواند و در اثر فشار زیاد هم قسمت مکانیکی و هم الکتریکی موتور یخچال خراب می گردد.

ولی چون این اتفاق نمی افتد و موتور متحمل فشار میشود ، سیم پیچ موتور بیش از حد داغ میکند.

فن کندانسور سردخانه

اتصالات داخلی موتور فن را بررسی کنید. اما اگر صدای کلیک را نشنیدید، با یک مولتیمتر ترموستات را امتحان کنید.

فن کندانسور یخچال ال جی

چون دستگاه کارکرده بود و فروشنده به من گفته بود که باید هفته ای یکبار دستگاه را روسن کنی و اگر نه گاز ته نشین میشه .

طراحی کندانسور

کندانسور قطعه ای است که در تمامی یخچال ها و فریزرها وجود دارد. پروانه های موجود در آن از جنس آلومینیوم سبک، مقاوم و دارای زاویه ای مناسب در جهت پرتاب باد است که در نتیجه میزان جابه جایی هوا را به حداکثر رسانده و توان مصرفی و صدای تولید شده را به حداقل خود می رساند.

یخچال هایی که کویل های کندانسورشان در پشت یخچال قرار دارد فن کندانسور ندارند اما یخچال هایی که کویل های کندانسور آن ها در نزدیکی کمپرسور قرار دارد برای انتقال بهتر گرمای محیط به کندانسور از این فن استفاده می کنند.

اگر میخواهید بدانید که کمپرسور یخچال شما سوخته یا نه، مقاله آی پی امداد را دنبال نمایید. احتمالا کمپرسور (موتور ) ساید بای ساید سوخته است.

فن کندانسور یخچال کجاست

چرا که معمولا فن به طور کامل سوخته و غیر قابل تعمیر می شود. دو دلیل اصلی وجود دارد که چرا گرما بیش از حد می تواند چنین تاثیر مخربی را بر روی کمپرسور یخچال داشته باشد.

همه این اقدامات روند بیرون رفتن گرمای داخلی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهند و فشار بیشتری بر کمپرسور وارد می کند و بنابراین کمپرسور بیش از حد داغ می شود.

گرمای مبادله شده از کولر گازی خارح می شود و در صورت قرار دادن دست خود در مقابل محاد خارجی کولر گازی می توانید گرما را حس کنید.

در این نوع کندانسور با یک فن خنک میشود و گرمای کندانسور را به بیرون انتقال میدهد. سیم ها را از فن قدیمی جدا کرده به فن جدید وصل کنید.

تعویض فن کندانسور پراید

بلومبرگ از برندهای قدیمی در بازار ایران است و در بسیاری از ایرانیان از یخچال فریزرهای این برند استفاده میکنند.

این عایق از نشت هوای درون یخچال جلوگیری می کند. کمبود مبرد ممکن است باعث شود که دستگاه بیش تر کار کند و این مسئله منجر به گرم شدن بیش از حد کمپرسور می شود.

در این مطلب عیبیابی فن دستگاه یا علت کار نکردن فن یخچال را به اتفاق بررسی خواهیم کرد، همچنین چگونگی شناسایی نقص فنی که همچنان کار میکند را با ریزجزئیات آموزش خواهیم دادو البته در یخچال و فریزرهای مختلف بسته به مدل و سال تولید ممکن است کمی این جزئیات متفاوت تر باشد.

فن سقفی محصول شرکت روزنبرگ است که از متداول ترین هواکش های استفاده شده در صنایع مختلف است. کندانسینگهای هوا خنک تحت عنوان ایر کولر و درای کولر نیز شناخته میشوند که برای مصارف مختلف صنعتی بسیار کاربردی هستند.

فن کندانسور ساید جنرال الکتریک

دلیل انتخاب نام کندانسور برای آن این است که کندانس به معنی چگالیده شدن مبرد (تغییر فاز از گاز به مایع) است.

کندانسور معمولا از یک فن و کویل ساخته می شود، مبرد در این واحد، جریان یافته و به کمک فن موجود در دستگاه، گرمای خود را از دست داده و به حالت مایع تغییر فلز می دهد.

تعمیر فن کندانسور یخچال الکترواستیل

عمده ترین مورد در سرد بودن بیش از حد یخچال عدم تنظیم مناسب درجه داخلی آن است، با انجام تنظیمات صحیح که در دفترچه راهنمای یخچال نیز به آن اشاره شده میتوانید به میزان دلخواه، دمای داخلی را تغییر دهید.

مورد دیگری که میتواند در مدام کار کردن فن کندانسور نقش داشته باشد مشکل در دریچههای هوا است. پیش از این گفتیم که برای تعمیر هر وسیلهای ابتدا نیاز است سیستم آن وسیله را بشناسیم و بدانیم چطور کار میکند.

وظیفه فن کندانسور یخچال

ابتدا یخچال را خاموش کنید و دو شاخه آن را از برق بکشید و بگذارید زمان کوتاهی سپری شود. این امکان وجود دارد که بخشی از قطعات مکانیکی کمپرسور به علت سن یا مصرف بیش از حد فرسوده شوند.فرسوده شدن قطعات داخلی یخچال توسط نویز و خاموش شدن دستگاه نشان داده می شود.

قیمت فن کندانسور یخچال سامسونگ

یکی مشکلات داخلی دستگاه و دیگری تنظیم کردن دستگاه در حالت کار بر روی فن توسط مصرف کننده. هواکش آكسيال زيلابگ سری ftp داراي موتور فنی با روتور بيروني است که دارای مزایایی از قبیل کوچک بودن و مصرف انرژی کم است.

نکتهای که در این زمینه حائز اهمیت است این است که بسیاری از این مشکلات تخصصی هستند و تعمیر آنها نیز به داشتن دانش فنی نیازمند است.

اما در برخی شرایط خود شما، خصوصاً اگر اندکی با کارهای فنی آشنا باشید، میتوانید یک سری از مشکلات این وسایل خانگی برقی را در منزل رفع کنید و از صرف هزینه برای تعمیر آن صرفه جویی نمایید.

اگر فن کندانسور از کار بیفتد، یخچال بعد از چند ثانیه تولید سرما را متوقف میکند و از کار میفتد.

فن کندانسور کولر گازی

اما اگر نشد خرابی مربوط به رله یا اورلود یا خازن می باشد که البته این تشخیص عیب کار فقط و فقط متخصصین و مهندسین تعمیرات یخچال می باشد.

فن کندانسور کولر پراید

به این دلیل که R-22 نسبت فشرده سازی بالاتری دارد و می تواند به یاتاقان ها فشار وارد کند و راندمان فشرده سازی را کاهش می دهد، R-22 می تواند به عنوان خنک کننده به ویژه در کاربردهای دما پایین مسئله ساز و حیرت آور باشد.

فن کندانسور یا فن کولر وظیفه خنک نمودن کندانسور کولر خودرو را بر عهده دارد. پس از مدتی در اثر گردش آب بر روی جداره داخلی لوله ها و کویل کندانسور آبی رسوب ایجاد می شود که مانع از انتقال گرما بین گاز مبرد و آب خواهد شد.

نشتی لوله باید حتماً به وسیلهی جوش برطرف شود. سیم پیچ کمکی باید به کمک سیم پیچ اصلی بیاید تا کمپرسور روشن شود.

فن کندانسور دمنده

در صورتی که در این وضعیت باز هم سیستم خنک کننده به کار خود ادامه داد، احتمال خیلی زیاد ترموستات یخچال مشکل دارد و باید برای تعویض آن اقدام کنید.

زمانی که درب دستگاه را باز میکنیم متوجه میشویم که یخچال خنک نمیکند پس برای داشتن سلامت غذایی نیاز به کارکرد صحیح دستگاه است که با مطالعه این مقاله سعی میکنیم که به شما آموزش دهیم وقتی با این مشکل روبرو میشویم برای تعمیر یخچال و ساید بای ساید چه قطعاتی نیاز به بررسی، تست و تعویض دارند.

ممکن است زمانی که درب يخچال را باز میکنیم متوجه شویم با دمای محیط تفاوت چندانی ندارد در این موقعیت است که میخواهیم بدانیم علت سرما نداشتن یخچال از چیست؟

ممکن است موتور فن دچار خرابی شود و دلیلی بر سرد نکردن یخچال باشد. اگر فن یخچال شما با صدای بلندی کار میکند یا به خوبی هوای خنک را در یخچال و موتور آن پخش نمیکند، احتمالا دچار نقص شده است.

ترموستات وظیفه کنترل دما را دارد و در دماهای مشخص به موتور دستور قطعی و وصلی میدهد. اگر موتور فن دچار پوسیدگی و پارگی بشود، یا اگر تیغه های فن خراب شده باشد لازم است که تعویض بشود .

متاسفانه سیستم های کولر گازی دارای کندانسور آبی به نگهداری بیشتری نیاز دارند، بنابراین مجبورید حداقل یک بار در سال به یک تکنسین برای تمیز کردن، تعمیر و نگهداری کولر گازی نیاز خواهید داشت.

برای اینکه ببینید گرم شدن یخچال دوو از خرابی دیفراست است، به مدت 24 ساعت یخچال را از برق بیرون درآورید و دوباره وصل کنید.

تعمیر فن کندانسور یخچال

اگر درب یخچال به مدت طولای باز باشد. در مدت زمان کوتاهی کندانسور یخچال را با آب بشویید ولی توجه داشته باشید که حتما دستگاه را از برق بکشید و آب بر روی رله و فن نریزد.

فن کندانسور یخچال ویترینی

فن داخلی همانطور که گفتیم و از اسم آن پیداست، هوای گرم داخل یخچال را به هوای سرد تبدیل میکند و باعث گردش هوای سرد میشود.

فن کندانسور قیمت

وظیفه اول آن تبدیل گاز یا مبرد داخل یخچال به مایع و وظیفه دوم آن انتقال گرما است. مورد دیگری که میتواند در برفک زدن زیاد اواپراتور نقش داشته باشد ورود هوا از بیرونِ یخچال به داخل یخچال است.

یعنی دفع گرمای آن کم است و حجم آن کوچکتر و آب خنک کن مورد نیازش نیز کمتر است. ولی اگر این گاز کم شود و یا به طور کامل خالی شود، اولین نتیجهی این امر سرد نکردن یخچال است. ᠎This c᠎on​te nt was writt᠎en with GSA  C ontent Gen᠎er ator DE MO!

عکس فن کندانسور یخچال

اگر تمایل دارید با نحوه تمیز کردن کندانسور یخچال آشنا شوید و کارایی و وظایف این قطعه مطلع شوید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

فن کندانسور یخچال صنعتی

در برخی موارد بدون نیاز به تکنسین و به طور شخصی میتوان به سرویس دورهای برخی از قطعات اقدام نمود که از آن جمله می توان به سرویس دورهای و نحوه تمیز کردن کندانسور یخچال اشاره کرد. Da᠎ta was g᠎enerated by GSA Con᠎te nt G ener᠎ator Demov er sion.

در صورتی که مشکلی در موتور یخچال شما به وجود آمده است، میتوانید با استادکار تماس بگیرید تا متخصص یخچال در کمترین زمان راهی منزل شما شده و با بررسی مشکل یخچال اقدام به رفع آن نماید.

با بررسی مقاله فوق بهراحتی میتوانید به تمیز کردن کندانسور یخچال خود اقدام و درصورتیکه موفق به انجام فرایند تمیزکاری نشوید بهتر است از تکنسین مجرب کمک بگیرید.

کندانسور فن کویل

بعد از انتهای کار تمیز کاری می بایست با استفاده از یک پارچه مرطوب تمامی گرد و غبار های ریز را پاک نمود.

فن کندانسور یخچال دوو

از قابلیت های دیگر این دستگاه این است که با پرتاب یاد یکنواخت می توان تمامی فضای محیط را به صورت یکنواخت سرد کرد.

برای آن که ببینید که ترموستات با مشکل مواجه شده است یا خیر، بهتر است که دمای یخچال را در بالاترین میزان قرار دهید.

مطلب پیشنهادی

زیاد پول خرج نکنید؛ بهترین آنتی ویروس های رایگان برای ویندوز نت نوشت

دوچندان پول خرج نکنید؛ بهترین آنتی ویروس های مجانی به جهت ویندوز – نت نوشت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.