طرح هادی ۷۸۹ روستای خراسان رضوی باید بازنگری شود/ ساخت ۶۴ هزار خانه در استان در ۲ سال

[ad_1]

ایسنا/ خراسان رضوی استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه طرح هادی مناطق روستایی در 2455 روستای بالای 20 خانوار خراسان رضوی انجام شده است، گفت: طرح هادی 789 روستای بالای 20 خانوار خراسان رضوی باید بازنگری شود. تا پایان سال 1401 (نوبت اول) با اعتباری بالغ بر 631 میلیارد ریال. دور اول بازنگری طرح هادی 88 روستای استان به پایان رسید و دور دوم بررسی 88 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

یعقوبعلی نظری در نشست بررسی اجرای طرح های هادی و مسکن روستایی در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی بر اساس برنامه 2 ساله تحت پوشش مسکن ملی. نهضت، 22500 مسکن استان را در 15 ماه در شهرهای زیر 100000 نفر بسازید. بنیاد مسکن موظف است برای تسریع در اجرای این طرح مشارکت مردمی را در ساخت مسکن در محدوده نهضت ملی مسکن در شهرهای زیر 100 هزار نفر افزایش دهد.

استاندار خراسان رضوی همچنین به ساخت 64 هزار مسکن روستایی در نهضت ملی مسکن توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در این استان در مدت دو سال اشاره کرد و گفت: ساخت این واحدها در روستاها باید به گونه ای باشد که یک ساختمان جدید تشکیل شود. خانواده می توانند مسکن لازم را در روستاها داشته باشند.

نظری افزود: طرح هادی روستایی با هدف ایجاد عمران روستا و بهسازی مسکن روستائیان در 2455 روستای بالای 20 خانوار خراسان رضوی اجرا شده و در 17 روستای بالای 20 خانوار در حال آماده سازی است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، وی تا پایان شهریور ماه سال جاری به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی مهلت داد تا تمامی طرح های هادی روستایی استان را تعیین تکلیف و مشکلات را مشخص کند. روستاها در این زمینه

نظری افزود: استعلامات مربوطه از قوه مجریه در خصوص طرح هادی روستایی بدون تاخیر و در اسرع وقت انجام می شود.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

مطلب پیشنهادی

حملات تروریستی در افغانستان در راستای اهداف رژیم صهیونیستی انجام می شود

[ad_1] سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در مزارشریف با اشاره به حملات تروریستی اخیر تاکید کرد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.